Koreja e Veriut nuk duan që Pompeo të përfshihet në dialogun bërthamor - Bota Sot
Koreja e Veriut nuk duan që Pompeo të përfshihet në dialogun bërthamor

Azia

Koreja e Veriut nuk duan që Pompeo të përfshihet në dialogun bërthamor

Më: 18 prill 2019 Në ora: 09:23
Mike Pompeo

Koreja e Veriut nuk dëshiron që Sekretari Amerikan i Shtetit Mike Pompeo të përfshihet në bisedimet bërthamore, duke bërë thirrje për dikë që "është më i kujdesshëm dhe i pjekur në komunikimin", thanë të enjten mediat shtetërore, shkruan Reuters.

Agjencia zyrtare e lajmeve të KCNA tha gjithashtu, duke cituar Kwon Jong Gun, një zyrtar i lartë në ministrinë e jashtme të Veriut, se "askush nuk mund të parashikojë" situatën në gadishullin Korean nëse Shtetet e Bashkuara nuk e braktisin "shkakun rrënjësor" që e detyroi Pyongyang për të zhvilluar programin e saj bërthamor, pa elaboruar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...