ISIS vret 11 ushtarë në Nigeri - Bota Sot
ISIS vret 11 ushtarë në Nigeri

Azia

ISIS vret 11 ushtarë në Nigeri

Më: 12 maj 2019 Në ora: 10:02
Ilustrim

Luftëtarët e ISIS kanë vrarë 11 ushtarë nigerianë në një sulm në Gajiganna, njoftoi grupi përmes agjencisë së tyre të lajmeve “AMAQ”.

Grupi i armatosur tha se sulmi u zhvillua në shtetin Borno të Nigerisë të premte.

Ata publikuan fotografi kazerma të djegura dhe trupa të vdekur që pretendonin se i përkisnin ushtarëve.

Tri burime, përfshirë një burim nga spitali, i konfirmuan sulmin agjencisë së lajmeve Reuters. Burimet thanë se sulmuesit kryen sulmin me një motoçikletë dhe hapën zjarr ndaj banorëve dhe ushtarëve në disa të shtëna sporadike.

Sulmuesit u arratisën pasi ushtria thirri edhe forcat ajrore në mbështetje dhe përforcime nga një batalion në qytetin fqinj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...