Pakistani thotë se dëshiron paqe me Indinë - Bota Sot
Pakistani thotë se dëshiron paqe me Indinë

Azia

Pakistani thotë se dëshiron paqe me Indinë

Më: 23 maj 2019 Në ora: 10:50
Foto

Pakistani ka sinjalizuar gatishmërinë për të hapur bisedime paqësore me Indinë, ndërsa kryeministri Narendra Modi duket se do të kthehet në pushtet në Nju Delhi pasi në zgjedhje luftoi në hijen e konfrontimit, shkruan Reuters.

Por në një paralajmërim të mundshëm në Indi, Pakistani njoftoi gjithashtu se ka kryer një lansim trajnimi për një raketë balistike sipërfaqësore në sipërfaqe Shaheen II, e cila tha se është e aftë të dërgojë armë konvencionale dhe bërthamore në një distancë deri në 1,500 km .

"Shaheen II është një raketë shumë e aftë që plotëson plotësisht nevojat strategjike të Pakistanit drejt ruajtjes së stabilitetit të parandalimit në rajon", tha ushtria pakistaneze në një deklaratë që nuk bëri asnjë përmendje të drejtpërdrejtë të fqinjit të saj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...