Gjashtë të dënuar për përdhunimin famëkeq të bandës indiane - Bota Sot
Gjashtë të dënuar për përdhunimin famëkeq të bandës indiane

Azia

Gjashtë të dënuar për përdhunimin famëkeq të bandës indiane

Më: 10 qershor 2019 Në ora: 10:13
Foto

Gjashtë burra u dënuan të hënën gjatë përdhunimit famëkeq 2018 dhe vrasjen në Indi të një vajze të re nga një fis nomad i myslimanëve që provokoi tmerrin dhe nxitën tensionet ndërfetare, shkruan AFP.

Dhuna seksuale, përfshirë edhe fëmijët, është e përhapur në Indi dhe zemërimi për të ashtuquajturën rast Kathua i kontribuoi qeverisë që imponoi dënimin me vdekje për përdhunuesit e fëmijëve.

Sipas fletës së akuzës, vajza tetë vjeçare u rrëmbye dhe u dërgua në një fshat në rrethin e Kathuas të rajonit indian të Jammut më 10 janar të vitit të kaluar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...