Zbulohet vendndodhja e Al-Bagdadit? - Bota Sot
Zbulohet vendndodhja e Al-Bagdadit?

Azia

Zbulohet vendndodhja e Al-Bagdadit?

Më: 13 qershor 2019 Në ora: 13:38
Ebu Bekr al-Bagdadi

Informacionet e fundit të shërbimeve sekrete thonë se terroristi Ebu Bekr al-Bagdadi fshihet mes Sirisë dhe Irakut, ndërkohë që ne kemi paralajmëruar partnerët tanë se lufta kundër ISIS po rritet në vendin tonë, theksoi presidenti libian, Fayez al Sarraj në një intervistë ekskluzive për Sky TG24.

”Shumë celula joaktive po zgjohen, rreziku nuk është vetëm për ne, por për të gjithë rajonin”, tha presidenti libian Fayez al Sarraj në një intervistë ekskluzive për Sky TG24, që do të transmetohet sot pasdite.

“ISIS po lufton në disa qytete në Libinë Jugore. Kjo është një dëshmi për praninë e tyre. Jam i sigurt se terrorizmi do të rritet nëse ushtarët tanë do të mbeten të angazhuar vetëm në Tripoli’’, theksoi ai.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...