U zhduk 16 vite më parë, mësuesi gjendet i groposur poshtë shkollës - Bota Sot
U zhduk 16 vite më parë, mësuesi gjendet i groposur poshtë shkollës

Azia

U zhduk 16 vite më parë, mësuesi gjendet i groposur poshtë shkollës

Më: 22 qershor 2019 Në ora: 17:01
Kinë

Eshtrat e një mësuesi, i cili u zhduk prej më shumë se 16 vjet më parë në Kinë, janë gjetur të varrosura nën shkollën ku ka punuar, thonë zyrtarët.

Sipas mediave të huaja, Deng Shiping kishte refuzuar të miratonte një objekt të ri sportiv sepse ai mendonte se ishte ndërtuar keq.

Një burrë, që thuhet se ishte përfshirë në ndërtimin e vendit, ka pranuar vrasjen dhe varrosjen e Deng në janar 2003, thotë policia. Gjithashtu janë arrestuar edhe gjashtë burra të tjerë që dyshohet se kishin dorë në vrasjen e mësuesit.

Eshtrat e z. Deng u zbuluan nën shkollën ku ai punonte të enjten, thanë zyrtarët në qytetin qendror të Huaihua.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...