Indi, 14 të vdekur gjatë një ceremonie fetare - Bota Sot
Indi, 14 të vdekur gjatë një ceremonie fetare

Azia

Indi, 14 të vdekur gjatë një ceremonie fetare

Më: 23 qershor 2019 Në ora: 16:58
Foto ilustrim

Të paktën 14 vetë humbën jetën dhe 50 u plagosën kur një tendë u rrëzua sot në një ceremoni fetare në Indi.

Kryeministri i Indisë Nerenda Modi përmes Twitter u ka shprehur ngushëllime  familjeve të viktimave, ndërsa të lënduarve u uroi shërim të shpejtë.

Sipas AP, aksidenti ka ndodhur në shtetin e Rajasthan, gjatë ritualit hindu, kur një tendë u rrëzua për shkak të një stuhie të ashpër.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...