Kina inauguron atuostradën panoramë, asnjë pemë e vetme nuk u pre për ndrëtimin e saj

Azia

Kina inauguron atuostradën panoramë, asnjë pemë e vetme nuk u pre për ndrëtimin e saj

Më: 25 qershor 2019 Në ora: 10:11
Foto

Kina ka ndërtuar një autostradë panoramike, për të cilën nuk u pre as edhe një pemë e vetme. Politika e re e shtetit konsiston në shmangien në maksimum të dëmeve në natyrë.

Angazhimi i ri synon në ruajtjen e ambientit dhe për këtë arsye gjatë inaugurimit në këtë autostradë u nënvizua fakti, se pemët në zonë, u ruajtën që të gjitha.

Ky projekt parashikon 50 kilometra rrugë të ngritura në lartësi, në një rrugë në provincën e Quighai, në verilindje të Kinës.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat