Katër të vdekur dhe tetë të lënduar nga një shpërthim në Filipine - Bota Sot
Katër të vdekur dhe tetë të lënduar nga një shpërthim në Filipine

Azia

Katër të vdekur dhe tetë të lënduar nga një shpërthim në Filipine

Më: 28 qershor 2019 Në ora: 19:50
Filipine

Katër persona kanë vdekur dhe nëntë të tjerë janë të lënduar nga një shpërthim që ka ndodhur në një bazë ushtarake në jug të Filipineve.

Tre nga personat e vdekur janë pjesëtarë të ushtrisë.

Sipas Reuters, përgjegjësinë për sulmin e mori Shteti Islamik, ku tha se personi që kreu sulmin vetëvrasës  ishte pjesëtarë i tyre.

Shteti Islamik tha nëpërmjet agjencisë së lajmeve Amaq se pjesëtarët e saj kishin infiltruar bazën e ngjitur me eksploziv dhe vranë ose plagosën 100 ushtarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...