Vdes në Londër djali i sheikut të Sharjahut, Emiratet e Bashkuara Arabe tri ditë zie - Bota Sot
Vdes në Londër djali i sheikut të Sharjahut, Emiratet e Bashkuara Arabe tri ditë zie

Azia

Vdes në Londër djali i sheikut të Sharjahut, Emiratet e Bashkuara Arabe tri ditë zie

Më: 2 korrik 2019 Në ora: 17:14
Sheikh Khalid bin Sultan Al Qasimi

Biri i udhëheqësit të Sharjahut ka vdekur në moshën 39 vjeç në Londër.

Sheikh Khalid bin Sultan Al Qasimi ishte i biri i Sheikh Dr Sulltan bin Muhammed Al Qasimi, i cili sundon qytetin në Emiratet e Bashkuara Arabe.

Flamujt në vend janë urdhëruar të fluturojnë me gjysmë shtize gjatë tri ditëve të zisë.

Princi ngriti etiketën Qasimi në Mbretërinë e Bashkuar në vitin 2008 dhe dyqani i tij kryesor në Mbretërinë e Bashkuar është në Soho në lagjen Londër të Westminster.

Ministria e Çështjeve Presidenciale në Emiratet e Bashkuara Arabe tha në një deklaratë: ‘Presidenti Lartësia e Tij Shejh Khalifa Bin Zayed Al Nahyan mban zi për dhimbjen dhe pikëllimin, vdekjen e Shejh Khalid Bin Sulltan Bin Mohammed Al Qasimi, biri i Sunduesit të Sharxhahut, duke iu lutur Allahut i Plotfuqishmi për të pushuar shpirtin e tij në paqe dhe t’i japë familjes së tij durimin dhe ngushëllimin ‘.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...