Miliarderi kinez vihet në pozitë të palakmueshme gjatë fjalimit, një burrë i hedh ujë në kokë - Bota Sot
Miliarderi kinez vihet në pozitë të palakmueshme gjatë fjalimit, një burrë i hedh ujë në kokë

Azia

Miliarderi kinez vihet në pozitë të palakmueshme gjatë fjalimit, një burrë i hedh ujë në kokë

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 16:35
Robin Li

Miliarderi kinez Robin Li është spërkatur me ujë derisa po fliste gjatë një konference në Pekin, ku po trajtoheshin tema kryesisht nga fusha e teknologjisë informative, shkruan Business Insider.

Bazuar në videon që po qarkullon në Twitter, Li po bënte një prezantim kur u ndërpre nga një burrë me bluzë të zezë që i hedh ujë sipër kokës.

Li që është drejtor ekzekutiv i makinës kërkuese kineze Baidu dhe ka një pasuri neto prej 9.6 miliardë dollarë, reagoi me gjakftohtësi kur pyeti: “Çfarë problemi ke?”

Duke u munduar të relaksoj situatën ai shtoi: “Siç mund ta shihni, gjëra të papritura mund të ndodhin”.

Në anën tjetër nuk dihen motivet dhe identiteti i personit që i hodhi ujë në kokë, derisa gazetarët kanë raportuar se është shoqëruar nga pjesëtarët e sigurimit.

Baidu dominon si makina kërkuese në Kinë dhe ka në pronësi Weibo. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...