Policia e Hong Kongut arreston 12 persona të përfshirë në protestën pro-demokracisë - Bota Sot
Policia e Hong Kongut arreston 12 persona të përfshirë në protestën pro-demokracisë

Azia

Policia e Hong Kongut arreston 12 persona të përfshirë në protestën pro-demokracisë

Më: 3 korrik 2019 Në ora: 21:48
Foto

Policia në Hong Kong tha se ata kanë arrestuar 12 vetë të përfshirë në një protestë pro-demokracisë që u zhvillua të hënën në mëngjes përpara goditjes së ndërtesës legjislative të qytetit më vonë gjatë ditës, shkruan AFP.

Ata përballen me akuza të ndryshme duke përfshirë posedimin e armëve sulmuese, asamble të paligjshme, sulme ndaj një oficeri policie, pengimin e një oficeri policie dhe dështimin në mbajtjen e një dokumenti identiteti, tha policia të mërkurën mbrëma.

Njëmbëdhjetë burra dhe një grua u arrestuan. Deklarata e shkurtër nuk përshkruan armët ofenduese ose jep detaje të mëtejshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...