Qyteti i kaosit, 5 milion banorë presin kamionat dhe trenat për tu furnizuar me ujë - Bota Sot
Qyteti i kaosit, 5 milion banorë presin kamionat dhe trenat për tu furnizuar me ujë

Azia

Qyteti i kaosit, 5 milion banorë presin kamionat dhe trenat për tu furnizuar me ujë

Më: 20 korrik 2019 Në ora: 08:10
Pamje nga video

Është qyteti i gjashtë më i madh në Indi dhe me një popullsi prej 5 milion banorësh, por vuan nga mungesa e elementit më jetik, ujit. Bëhet fjalë për qytetin e Chennai-t.

Qytarët atje duhet të presin kamionat dhe trenat për tu furnizuar me ujë. Jeta është vështirësuar në çdo aspekt si mungesë e ujit. Më herët qyteti furnizohej nga liqeni i qytetit, Liqeni Chennai Puzhal, por sot ai është tharë totalisht.

Ju ftojmë të ndiqni videon e mëposhtme për të kuptuar makthin që kalojnë çdo ditë këta qytetarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...