Filipine, tetë të vdekur dhe shumë të lënduar pas dy tërmeteve - Bota Sot
Filipine, tetë të vdekur dhe shumë të lënduar pas dy tërmeteve

Azia

Filipine, tetë të vdekur dhe shumë të lënduar pas dy tërmeteve

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 00:20
Foto

Tetë persona kanë vdekur dhe shumë të tjerë janë lënduar, pas dy tërmeteve të fuqishme në Filipine.

Tërmetet me magnitudë 5,9 dhe 5,4 goditën provincën Batanes, një arkipelag në veri të vendit.

Ato ndodhën në orët e para të së shtunës.

Pas tërmeteve, nuk është lëshuar ndonjë alarm për cunami.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...