Rrëshqitje masive dheu, 36 viktima përfshirë dhe fëmijë - Bota Sot
Rrëshqitje masive dheu, 36 viktima përfshirë dhe fëmijë

Azia

Rrëshqitje masive dheu, 36 viktima përfshirë dhe fëmijë

Më: 28 korrik 2019 Në ora: 23:18
Foto

Të paktën 36 persona deri tani njoftohet se kanë vdekur nga një rrëshqitje e tokës që goditi një fshat në jug të Kinës. Ngjarja e rëndë ndodhi të martën.

Mediat lokale të drejtuar gjithashtu raportojnë se 15 njerëz janë zhdukur pasi një valë masive balte ka “varrosur” më shumë se 20 shtëpi në krahinën e Guizhou.

Autoritetet kineze i thanë agjencisë së lajmeve Xinhua se 40 persona të tjerë ishin shpëtuar nga rrëshqitjet e tokës në qarkun Shuicheng.

Rrëshqitjet masive të dheut vijnë si pasoje e reshjeve të denduar të shiut të cilat kanë mbërthyer prej ditësh të gjithë Kinën.

Tek viktima mendohet se janë edhe dy fëmijë dhe një nënë me një foshnje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...