Izraeli kërkon të ndërtojë shtëpi për hebrenjt në Bregun Perëndimor - Bota Sot
Izraeli kërkon të ndërtojë shtëpi për hebrenjt në Bregun Perëndimor

Azia

Izraeli kërkon të ndërtojë shtëpi për hebrenjt në Bregun Perëndimor

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 06:19
Izrael

Izraeli do të ndërtojë shtëpi për hebrenj dhe palestinezë në Bregun Perëndimor.

Izraeli miratoi ndërtimin e 6,000 shtëpive për hebrenjtë dhe 700 shtëpive për palestinezët.

Vendbanimet e izraelitëve në Bregun Perëndimor konsiderohen të paligjshme sipas ligjit ndërkombëtar.

Ptitet që ky vendim të kundërshtohet nga ndërkombëtaret dhe vendet fqinje të rajonin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...