Tërmet në Indonezi, jepet paralajmërim për cunami - Bota Sot
Tërmet në Indonezi, jepet paralajmërim për cunami

Azia

Tërmet në Indonezi, jepet paralajmërim për cunami

Më: 2 gusht 2019 Në ora: 16:48
Foto ilustrim

Autoritetet e Indonezisë kanë lëshuar një paralajmërim për cunami për vendbanimet Banten, Lampung, Java Perëndimore, dhe Bengkulu.

Epiqendra e tërmetit ishte 147 kilometra në juglindje të Sumur-Banten dhe 10 kilometra nën sipërfaqe.

Dridhjet u ndjenë në kryeqytetin e Indonezisë, Xhakartë.

Akoma nuk është raportuar për viktima apo dëme materiale.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...