“I vdekuri” zgjohet pak para varrimit të tij - Bota Sot
“I vdekuri” zgjohet pak para varrimit të tij

Azia

“I vdekuri” zgjohet pak para varrimit të tij

Më: 7 gusht 2019 Në ora: 20:32
Ilustrim

Varri ishte hapur, familja ishte e pranishme dhe trupi do të varrosej. Por një varrim në Indi mori kthesë të papritur kur njeriu i vdekur ka filluar të lëvizë. Të pranishmit në varrimin e Muhammed Furqanit vështruan me habi pasi e kuptuan se i dashuri i tyre  i deklaruar i vdekur nga mjekët – ishte ende i gjallë. 20-vjeçarin u nxituan përsëri në spital dhe vendosën në një ventilator.

Raportohet se Furqan, i cili ka qenë i pavetëdijshëm që nga një aksident më 21 qershor, u shpall i vdekur të hënën pasi familja e tij i tha një spitali privat të paidentifikuar që kujdesi për atë është i papërballueshëm pasi që nuk kishin para për të paguar faturat e tij. Vëllai më i vjetër Mohammad Irfan tha se familja ishte lënë e traumatizuar nga emocionet. “Jemi të shkatërruar, po përgatiteshim për varrimin e tij kur disa prej nesh e panë lëvizjen në gjymtyrët e tij. Ne menjëherë e dërguam Furqanin në spitalin ku mjekët thanë se ishte gjallë”, tha ai.

“Ne kishim paguar spitalin privat më herët dhe kur u kemi thënë atyre se kemi mbetur pa para, ata e kishin shpallur të vdekur Furqanin”, u shpreh tutje ai. Narendra Agarwal, zyrtari kryesor mjekësor në Lucknow, tha se çështja do të shqyrtohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...