“Lekima”/ Tajfuni i rrezikshëm godet Japoninë, Tajvanin dhe Kinën - Bota Sot
“Lekima”/ Tajfuni i rrezikshëm godet Japoninë, Tajvanin dhe Kinën

Azia

“Lekima”/ Tajfuni i rrezikshëm godet Japoninë, Tajvanin dhe Kinën

Më: 9 gusht 2019 Në ora: 08:01
Tajfuni

Moti i keq dhe i paqëndruesëhm ka bërë që Tajvani dhe Japonia të përgatiten për tu përballuar me një super tajfun që quhet “Lekima”.

Tajfuni “Lekima” preku Japoninë të enjten në mbrëmje ku era arriti një shpejtësi deri në 240 km/orë.

Të premen tajfuni i fuqishëm do të prekë Tajvanin. As Kina nuk do ti shpëtojë “Lekim-ës”. Tajfuni do të prekë Kinën të shtunën por do të jetë i dobësuar dhe pritet të shkojë në shpejtësinë 160 km/orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...