Dikur ishte i pastrehë, milioneri 21-vjeçar tashmë po jep këshilla se si të bëni para - Bota Sot
Dikur ishte i pastrehë, milioneri 21-vjeçar tashmë po jep këshilla se si të bëni para

Azia

Dikur ishte i pastrehë, milioneri 21-vjeçar tashmë po jep këshilla se si të bëni para

Më: 11 gusht 2019 Në ora: 16:39
Harry Sanders

Një milioner 21-vjeçar i cili ishte i pastrehë dhe flinte nën një urë në moshën 17-vjeçare, ka dhënë disa këshilla për sipërmarrësit e tjerë të rinj që kërkojnë të gjejnë sukses.

Harry Sanders, 21 vjeç, i cili jeton në Melburn të Australisë, kishte probleme familjare përgjatë moshës 17-vjeçare, ku edhe humbi stabilitetin financiar. Ai tani vlen më shumë se një milionë euro.

Gjërat si sigurimi i gjumit të plotë prej tetë orësh dhe të mos veshurit kostum janë një ndër sekretet që i ndihmuan Sanders të ketë vlerë kaq të madhe.

“Unë mendoj se gjëja më e rëndësishme për të bërë është të jesh vetvetja. Asnjëherë nuk veshi kostume. Çdoherë veshi atë çfarë më bën të ndihem rehat”, tha ai për 7NEWS.

Ai tha se ishte gjithashtu e rëndësishme për sipërmarrësit të sigurojnë një ekuilibër të rreptë të punës dhe jetës, si dhe të jetuarit ndryshe do të ndikonte në produktivitet.

Ndërtimi i përspektivës është një tjetër element thelbësor për suksesin e tij dhe ai tha se leximi i librave, revistave dhe çdo përmbajtje tjetër në temën tuaj të interesit do të arrinte këtë qëllim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...