Krokodili ha një djalë 10-vjeçar të gjallë - Bota Sot
Krokodili ha një djalë 10-vjeçar të gjallë

Azia

Krokodili ha një djalë 10-vjeçar të gjallë

Më: 16 gusht 2019 Në ora: 09:19
Ilustrim

Një krokodil ka ngrënë një djalë 10-vjeçar të gjallë përpara vëllezërve dhe motrave të tij në Filipinet Jugore.

Ai u raportua se u rrëmbye nga një varkë ku po kalonte së bashku me dy vëllezërit e motrat e tij pranë qytetit të Balabac – një zonë e famshme për sulmet nga krokodilë.

Babai i fëmijës nuk ishte në gjendje të gjente djalin e tij gjatë një kontrolle brenda natës, por një peshkatar më vonë zbuloi mbetjet gjysëm të ngrira të djalit në një moçal, sipas policisë.

Në shkurt të këtij viti një krokodil sulmoi një djalë 12-vjeçar, i cili po notonte në një lumë Balabac, por ai arriti ta largonte veten kur vëllezërit e motrat e tij goditën kokën e zvarranikut me lisa deri sa e lëshuan atë, tha Pabello.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat