Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet - Bota Sot
Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet

Azia

Adoleshentët godasin me thika policin, njëri prej tyre vritet

Më: 17 gusht 2019 Në ora: 16:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

Dy adoleshentë palestinezë kanë sulmuar me thika një polic izraelit në qytetin e vjetër të Jerusalemit.

Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin e sulmit që është transmetuar në një televizion izraelit, ku shihen dy të rinjtë duke iu afruar policit dhe befasisht nxjerrin thikat dhe fillojnë ta qëllojnë

Si rezultat i këtij veprimi, kolegët e policit janë detyruar t’i qëllojnë me armë.

Lidhur me këtë ka reaguar edhe ministria e shëndetësisë së Palestinës, që ka konfirmuar se njëri nga dy adoleshentët është vrarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat