Karvani i pafund i gamileve në shkretëtirë - Bota Sot
Karvani i pafund i gamileve në shkretëtirë

Azia

Karvani i pafund i gamileve në shkretëtirë

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 06:23
Foto

Një nga vendet e preferuara për pushuesit që vendosin të bëjnë turizëm brenda vendit të tyre, në Kinë, është qyteti i Dunhuangut, ku vizitorët mbajnë radhë për të udhëtuar me gamile nëpër shkretëtirë.

Këto foto të bëra këtë javë shfaqin një karvan që duket i pafund, e që tregon edhe një herë se sa ndikim ka numri i madh i popullsisë në Kinë. Dhe nëse karvani ju duket i gjatë tani, imagjinoni se si do të duket gjatë “Javës së Artë”.

Java e Artë përbëhet nga shtatë ditë me festa të rëndësishme të Kinës, kur pjesa më e madhe e popullsisë vendos të udhëtojë për pushime. Këtë vit, kjo datë është nga 1 deri në 7 tetor. Vitin e shkuar, vetëm në katër ditët e para të “Javës së Artë” 461 milionë turistë kinezë udhëtuan në të gjithë vendin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...