Treni në Japoni shpejon280 km/h me derë të hapur, vonohet 19 minuta - Bota Sot
Treni në Japoni shpejon280 km/h me derë të hapur, vonohet 19 minuta

Azia

Treni në Japoni shpejon280 km/h me derë të hapur, vonohet 19 minuta

Më: 22 gusht 2019 Në ora: 15:22
Foto ilustrim

Një tren në Japoni po udhëtonte me një shpejtësi prej 280 kilometrash në orë me derën e hapur nga Sendai për në Tokio, por askush nga pasagjerët nuk u lëndua, tha operatori hekurudhor.

Problemi u shkaktua nga pastruesi, i cili harroi të mbyllte pajisjen që rregullon hapjen dhe mbylljen e derës.

Udhëtimi vazhdoi pas kontrollit, 15 minuta më vonë, raporton agjencia e lajmeve Kyodo.    

Në treni ishin rreth 340 pasagjerë, por askush nuk qëndronte te dera. Ai arriti në destinacionin e tij të fundit me një vonesë 19 minuta. Shtatë trena u vonuan për shkak të këtij problemi, dhe 3.300 pasagjerë u prekën nga kjo ndërprerje e trafikut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat