Burri vret tezen dhe bashkëshortin e saj: Thotë se ata i kanë bërë ‘magji të zezë’ familjes

Azia

Burri vret tezen dhe bashkëshortin e saj: Thotë se ata i kanë bërë ‘magji të zezë’ familjes

Më: 6 shtator 2019 Në ora: 08:11
Ilustrim

 Një burrë vrau bashkëshortin e tezës së tij dhe i preu tezës së tij, sepse ai mendoi se ajo po “bënte magji të zezë” për familjen e tij.

Shankhu Gond, 43 vjeç, akuzohet për vrasjen e egër në Anuppur të Indisë.Ai thuhet se ka varrosur kokën e tezes së tij për të siguruar që ajo “nuk do të kthehet si një fantazmë për t’i ndjekur ata”.Gond u arrestua një ditë pas vrasjes së dyfishtë.

Trupi i 60-vjeçares Beshani Gond u gjet në pyje pranë bashkëshortit të saj Bhagëandin Gond, 65 vjeç, raporton Times of India.Investigatorët besojnë se vrasësi ndoqi tezen e tij kur ajo shkoi në një pyll .Ai u tha se kishte rrëfyer për vrasjet, të cilat i kreu pas një ndikimi të fatit të keq. Gond raportohet se besonte që tezja e tij ishte fajtore dhe donte që ajo të vdiste.

Pasi e goditi me thikë dhe i preu kokën, ai vendosi të vriste edhe burrin e saj, duke e ditur që mund të vinte të kërkonte gruan e tij.

Oficeri i policisë Abhishek Rajan tha: Gjatë marrjes në pyetje, ai pranoi se vrau tezen e tij sepse besonte se ajo po bënte magji të zezë për familjen e tij.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat