Lavdi Hong Kong: Këndimi i një himni të ri protestues - Bota Sot
Lavdi Hong Kong: Këndimi i një himni të ri protestues

Azia

Lavdi Hong Kong: Këndimi i një himni të ri protestues

Më: 14 shtator 2019 Në ora: 21:31
Foto

Pas muajve të marshimeve dhe përleshjeve paqësore, protestuesit e Hong Kong-ut kanë filluar të organizojnë një lloj demonstrimi tjetër - veçori në masë të një kënge të re të quajtur Lavdi në Hong Kong.

Disa madje mendojnë se duhet të zëvendësohet himni kombëtar kinez, raporton BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...