4 të vdekur pasi autobusi me turistët kinezë përplaset

Azia

4 të vdekur pasi autobusi me turistët kinezë përplaset

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 15:59
Foto

Një autobus me turistë u rrëzua në një autostradë duke përshkuar peizazhin me shkëmb të kuq të Jutës jugore, duke vrarë katër persona nga Kina dhe duke plagosur dhjetëra të tjerë, shkruan AP.

Katër pasagjerë mbetën të vdekur të premten në mbrëmje, dhe numri i vdekjeve mund të rritet, thanë autoritete.

Të 31 personat në bord u lënduan. Dymbëdhjetë deri në 15 u konsideruan në gjendje kritike menjëherë pas përplasjes, por disa prej tyre që nga atëherë janë përmirësuar, tha Street. Jo të gjithë kishin veshur një rrip sigurie, siç është e zakonshme në autobusët turistikë, tha ai.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat