Në Hong Kong transporti paralizohet për shkak të protestave

Azia

Në Hong Kong transporti paralizohet për shkak të protestave

Më: 5 tetor 2019 Në ora: 18:29
Foto

Shumica e sistemit të metrovë të Hong Kongut mbeten të mbyllura pas një dite e cila pa stacionet dhe bizneset u sulmuan në protesta të dhunshme anti-qeveritare, shkruan BBC.

Vetëm Aeroporti Express mbeti i hapur ndërsa protestuesit filluan demonstrata të reja në territorin autonome kineze.

Shefja ekzekutive Carrie Lam ka mbrojtur vendimin e saj për të thirrur kompetencat e urgjencës për të rivendosur rendin.

Hong Kongu kishte kaluar një "natë shumë të errët" të "dhunës ekstreme", tha ajo.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat