Policia në Hong Kong përballet me protestuesit një ditë pas përleshjeve të dhunshme - Bota Sot
Policia në Hong Kong përballet me protestuesit një ditë pas përleshjeve të dhunshme

Azia

Policia në Hong Kong përballet me protestuesit një ditë pas përleshjeve të dhunshme

Më: 21 tetor 2019 Në ora: 16:02
Foto

Qindra policë në Hong Kong u përballën me demonstruesit pro-demokracisë të hënën, ndërsa ata u mblodhën për të përkujtuar përvjetorin tre mujor të një sulmi nga më shumë se 100 burra mbi protestuesit, udhëtarët dhe gazetarët, raporton Reuters.

Ndalimi në rrethin Yuen Long, në të cilin nuk pati përleshje të menjëhershme, pasoi dhunën të dielën kur dhjetëra mijëra marshuan nëpër rrethin Kowloon dhe aktivistët hodhën bomba me benzinë në polici, dogjën hyrjet në stacionet e metrosë dhe shkatërruan qindra dyqane.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat