Të bukura dhe vrasëse gjakftohta, njihuni me ninxhat e tmerrshme të Iranit - Bota Sot
Të bukura dhe vrasëse gjakftohta, njihuni me ninxhat e tmerrshme të Iranit

Azia

Të bukura dhe vrasëse gjakftohta, njihuni me ninxhat e tmerrshme të Iranit

Më: 1 nëntor 2019 Në ora: 22:54
Foto ilustrim

Ato janë të shkathta, gjakftohta dhe të pamëshirshme. Vajzat iraniane, që stërviten si ninxha, janë të përgatitura për të vrarë pa zhurmë.

25 milje larg nga kryeqyteti, Teherani, janë 4,000 gra që trajnohen për t’u bërë ushtare ninxha.

Ata mësojnë të ngjiten dhe të kapërcejnë muret, të fshihen në male dhe ‘të këpusin qafën e një rivali pa bërë asnjë zhurmë’.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat