Koreja e Veriut bëhet gati për festë, habit diktatori me vendimin e tij - Bota Sot
Koreja e Veriut bëhet gati për festë, habit diktatori me vendimin e tij

Azia

Koreja e Veriut bëhet gati për festë, habit diktatori me vendimin e tij

Më: 6 nëntor 2019 Në ora: 17:36
Koreja e Veriut

Diktatori Kim Jong un ka ftuar perëndimorët të festojnë Ditën e Shën Patrikut në Korenë e Veriut.

Kim Jong-un do t’i lejojë njerëzit të bashkohen me vendasit në kryeqytetin e Koresë së Veriut, në një festë ku do ketë shumë alkool, si kurrë më parë.

Mësohet se një kompani turistike me qendër në Mbretërinë e Bashkuar, Smiling Grape Adventure Tours, ka marrë leje nga shteti diktarial.

Image
Image

Turneu do të mbahet me 20 mars, dhe qytetarët nga vendet perendimore do të shijojnë disa gota verë dhe birrë në baret e shtetit diktatorial.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat