Protestat në Iran, arrestohet ambasadori britanik - Bota Sot
Protestat në Iran, arrestohet ambasadori britanik

Azia

Protestat në Iran, arrestohet ambasadori britanik

Më: 11 janar 2020 Në ora: 22:29
Ilustrim

Në Iran kanë shpërthyer protestat, ku njerëzit po brohorasin me zë të lartë kundër sistemit, madje kanë quajtur vrasës liderin Al Khamein si dhe Kasem Sulejmanin që u vra disa dit më parë nga SHBA-të

Sipas Sky News bëhet me dije se në Teheran është arrestuar ambasadori i Britanisë, po që më pas është liruar sërish.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat