Sulm ajror në Siri, 18 të vdekur

Azia

Sulm ajror në Siri, 18 të vdekur

Më: 16 janar 2020 Në ora: 08:00
Siri

Një sulm ajror ka vrarë të pkatën 18 civilë në Siri. Sulmet u bënë tek një treg dhe një zonë industriale, zona këto të mbajtura nga rebelët sirianë.

Dyshohet se sulmin e ka kryer qeveria ruse dhe ajo siriane, por ato nuk kanë bërë ndonjë koment rreth sulmeve. Sulmet vijnë në një moment armëpushimi i ndërmjetësuar nga Rusia dhe Turqia.

Zona veri-perëndimore e kryeqytetit Idlib konsiderohet edhe si kështjella e fundit e grupeve rebele në Siri.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat