Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

Azia

Frika nga koronavirusi, kinezët nisin vrasjen e qenve

Më: 21 shkurt 2020 Në ora: 09:00
Ilustrim

Zyrtarët kinezë kanë nisur grumbullimin e kafshëve shtëpiake për të ndaluar përhapjen e koronavirusit.

Frika se ky virus vdekjeprurës ka detyruar autoritetet në vend që të ndërmarrin masa ekstreme. Pas grumbullimit ata i vrasin kafshët dhe kjo ka shtyrë aktivistët që të ngrenë alarmin.

Ndërkohë, Organizata Botërore e Shëndetësisë hodhi poshtë pretendimet duke theksuar se nuk ka asnjë provë që të tregojë se virusi transmetohet nga kafshët shtëpiake.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat