Rastet e koronavirusit në Kore të Jugut rriten mbi 7,000 persona - Bota Sot
Rastet e koronavirusit në Kore të Jugut rriten mbi 7,000 persona

Azia

Rastet e koronavirusit në Kore të Jugut rriten mbi 7,000 persona

Më: 7 mars 2020 Në ora: 15:44
Foto

Rastet e koronavirusit të Koresë së Jugut u rritën mbi 7.000 të shtunën, me 448 nga një ditë më parë, me më shumë se gjysmën e numrit të përgjithshëm. raporton France24

Numri i vdekjeve u rrit me dy në 46, sipas Qendrave Koreane për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (KCDC).

Që nga mesi i shkurtit kur një grua rezultoi pozitive pasi mori pjesë në shërbime në një degë të Kishës Shincheonji të Jezusit në qytetin juglindor të Daegu, numri i infeksioneve ka shpërthyer në Korenë e Jugut, duke i dhënë asaj rastet më të mëdha jashtë Kinës.

Gjithsej janë 7.041 raste, përfshirë një grup të ri të vogël të çështjeve të raportuara të shtunën në një kompleks apartamentesh në Daegu, ku jetojnë disa anëtarë të kishës, tha KCDC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat