Indonezia konfirmon 82 raste të reja me koronavirus, rritja më e madhe ditore - Bota Sot
Indonezia konfirmon 82 raste të reja me koronavirus, rritja më e madhe ditore

Azia

Indonezia konfirmon 82 raste të reja me koronavirus, rritja më e madhe ditore

Më: 19 mars 2020 Në ora: 21:21
Foto ilustrim

Indonezia njoftoi të enjten 82 raste të reja të koronavirusit, duke shënuar rritjen më të madhe ditore për kombin e Azisë Juglindore dhe duke shënuar numrin e përgjithshëm të rasteve të konfirmuara në 309, tha një zyrtar i ministrisë së shëndetësisë.  

Achmad Yurianto, zyrtari i ministrisë së shëndetësisë, tha se numri i përgjithshëm i vdekjeve të konfirmuara nga koronavirusi u rrit me gjashtë, duke shkuar në 25, shumica e të cilave u raportuan në Xhakartë, raporton Reuters.  

Provinca të tilla si Java e West, Java Lindore dhe Ishujt Riau gjithashtu raportuan raste të reja.  

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat