Katër burra ekzekutohen me varja për përdhunimin dhe vrasjen e një studenteje - Bota Sot
Katër burra ekzekutohen me varja për përdhunimin dhe vrasjen e një studenteje

Azia

Katër burra ekzekutohen me varja për përdhunimin dhe vrasjen e një studenteje

Më: 20 mars 2020 Në ora: 08:20
Akshay Thakur, Vinay Sharma, Paëan Gupta dhe Mukesh Singh

Katër burra indiane të dënuar për përdhunim dhe vrasjen e një studenteje në Delhi në vitin 2012 janë ekzekutuar me varje.

Akshay Thakur, Vinay Sharma, Paëan Gupta dhe Mukesh Singh u varën në burgun e sigurisë së lartë në Tihar të kryeqytetit në ekzekutimet e para në Indi që nga viti 2015.

Studentja 23-vjecare vdiq nga plagët disa ditë pasi u dhunua nga burrat në një autobus në lëvizje. Incidenti shkaktoi zemërim dhe çoi në ligje të reja kundër përdhunimit në Indi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat