Cikloni Amfan ka goditur Indinë dhe Bangladeshin 

Azia

Cikloni Amfan ka goditur Indinë dhe Bangladeshin 

Më: 20 maj 2020 Në ora: 13:37
Foto

Era dhe shiu i egër po shkatërrojnë pjesë të Indisë Lindore dhe Bangladeshit ndërsa Ciklon Amfan bën rënie në tokë, raporton BBC.

Miliona njerëz u evakuuan në pritje të stuhisë, e cila filloi në Gjirin e Bengalit.

Stuhia, super cikloni i parë në zonë që nga viti 1999, parashikohet të shkaktojë një përmbytje vdekjeprurëse të stuhisë, përmbytje të mëdha dhe rrëshqitje në rrëshqitje.

Masat koronavirus dhe distancimi shoqëror kanë bërë evakuimet masive më të vështira për autoritetet.

Departamenti i motit në Indi tha në një azhurnim pasdite se Amfani po bënte rënie në një proces që do të zgjaste disa orë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat