Qindra drone ndriçojnë qiellin e Koresë së Jugut me mesazhe për coronavirusin - Bota Sot
Qindra drone ndriçojnë qiellin e Koresë së Jugut me mesazhe për coronavirusin

Azia

Qindra drone ndriçojnë qiellin e Koresë së Jugut me mesazhe për coronavirusin

Më: 6 korrik 2020 Në ora: 21:38
Foto

Qindra drone ndriçuan në qiellin e natës në Seul për një shfaqje spektakolare mesazhesh fuqizuese mes pandemisë së coronavirusit.

Sipas mediave të huaja, të paktën 300 drone u programuan për të formuar imazhe mbi lumin Han që përshkon kryeqytetin e Koresë së Jugut.

Shfaqja filloi me mesazhe që i kujtonin njerëzit për masat paraprake kryesore, duke përfshirë maskat, larjen e duarve dhe mbajtjen e një distancë prej dy metrash nga të tjerët.

Dronët krijuan imazhe të një maskë të rrethuar nga grimcat e coronavirusit, duke u shkundur shpejt për të formuar dy duar dhe pikat e ujit kundër qiellit të errët të natës.

Shfaqja disa minuta u zhvendos në mesazhe mirënjohjeje për personelin mjekësor në vijën e parë të pandemisë si dhe të gjitha për përpjekjet kolektive të Koreanëve të Jugut.

“FALEMINDERIT PËR JU”, shkruante në mesazhet në qiell ngjitur me një formë zemre, dhe më pas formuan një siluetë të gadishullit korean. 
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat