Qyteti i parë i Indisë që lejon testimin për të gjithë - Bota Sot
Qyteti i parë i Indisë që lejon testimin për të gjithë

Azia

Qyteti i parë i Indisë që lejon testimin për të gjithë

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 12:27
Mumbai

Mumbai, një nga vatrat më të mëdha të koronavirusit në Indi, është bërë qyteti i parë i vendit që hapi testimin për të gjithë.

Deri më tani, rregullat komplekse ishin që testimi kryhej për ata që kishin simptoma ose me rrezik të lartë jete dhe kërkonin recetën e mjekut.

Por Mumbai - i cili ka rreth 86.500 raste të konfirmuara - e ka mbyllur këtë. IAi ka lejuar të gjithë laboratorët, përfshirë ata privatë, të bëjnë testim. Qeveria tashmë ka caktuar çmimet.

Mumbai ka më shumë se 740,000 raste të konfirmuara, i treti në botë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat