Zhduket kryebashkiaku i Seulit, kishte lënë një mesazh që dukej si “testament” - Bota Sot
Zhduket kryebashkiaku i Seulit, kishte lënë një mesazh që dukej si “testament”

Azia

Zhduket kryebashkiaku i Seulit, kishte lënë një mesazh që dukej si “testament”

Më: 9 korrik 2020 Në ora: 16:15
Seul

Park Won-soon, kryetari i kryeqytetit të Koresë së Jugut, Seul, është zhdukur, pasi la një mesazh gojor që vajza e tij e përshkroi si dukej si testament, sipas policisë.

Kështu, siç raportojnë mediat e huaja, një operacion kërkimi masiv është zhvilluar të enjten.

Policët thanë që po kërkonin për Park në një kodër të vogël në Sungbuk-dong, një rreth në veri të Seulit, ku u zbulua sinjali i tij i telefonit celular.

Ata thanë që telefoni i tij celular ishte aktualisht i fikur.

Vajza e tij e thirri policinë të enjten pasdite dhe tha se babai i saj la një mesazh “si dëshirë të fundit” para se të linte shtëpinë e tyre katër deri në pesë orë më parë, njoftoi agjencia e lajmeve Associated Press.

Vajza nuk sqaroi përmbajtjen e mesazhit, tha një nga oficerët në Agjencinë e Policisë Metropolitane të Seulit që është përgjegjës për operacionin e kërkimit të Park.

Vajza tha që ajo vendosi të telefononte policinë sepse nuk mund të merrte babanë e saj në telefon, tha oficeri, duke kërkuar anonimitet sepse nuk ishte e autorizuar të fliste në media për këtë çështje.

Rreth 150 oficerë, një dron dhe një qen policie janë mobilizuar, sipas policisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat