Burri po nderohet si hero në Kinë, shpëtoi djalin që ra nga kati i pestë i pallatit - Bota Sot
Burri po nderohet si hero në Kinë, shpëtoi djalin që ra nga kati i pestë i pallatit

Azia

Burri po nderohet si hero në Kinë, shpëtoi djalin që ra nga kati i pestë i pallatit

Më: 16 korrik 2020 Në ora: 22:02
Foto

Një burrë është cilësuar si një hero në Kinë, pasi shëtoi nga një vdekje të mundshme një djalë dy vjeç.

Djali, ndodhej në katin e pestë të një pallati dhe ishte varur në cepin e një muri. Papritur forcat e tij shteruan dhe si rezultat ra poshtë. Por në ato momente, fqinji që po ndiqte çdo lëvizje të tij zgjati dorën për ta kapur.

Burri ja doli të shpëtonte djalin, por si pasojë dora e tij pësoi disa dëmtime, ndërsa vogëlushi mundi të shpëtonte shëndoshë e mirë. Aksidenti raportohet se ka ndodhur në qarkun e Xuyi në Huai’an, Provinca Jiangsu.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat