Tokio kërkon që restorantet, baret të mbyllen herët për të ndihmuar në kontrollimin e koronavirusit

Azia

Tokio kërkon që restorantet, baret të mbyllen herët për të ndihmuar në kontrollimin e koronavirusit

Më: 30 korrik 2020 Në ora: 12:32
Foto

Guvernatori i Tokios bëri thirrje të enjten që restorantet, baret dhe sallat e karaoke të mbyllen më herët për të ndihmuar në kontrollimin e koronavirusit pasi kryeqyteti japonez raportoi një numër rekord të ri të infeksioneve, raporton France24.

"Situata aktuale (në Tokio) është më serioze se më parë," tha Yuriko Koike, duke cituar mendimet e ekspertëve.

"Kishte disa grupime në Tokio ... Ne nuk kemi kohë për të humbur".

Japonia deri më tani ka parë një shpërthim relativisht të vogël të përgjithshëm, me gati 32.500 infeksione dhe pak më shumë se 1.000 vdekje që kur vendi zbuloi rastin e parë të COVID-19 në janar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat