Shpërthimi në Bejrut, arrestohen 16 persona - Bota Sot
Shpërthimi në Bejrut, arrestohen 16 persona

Azia

Shpërthimi në Bejrut, arrestohen 16 persona

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 22:17
Shpërthimi në Bejrut

Autoritetet libaneze kanë arrestuar 16 persona si pjesë të një hetimi lidhur me shpërthimin që goditi Bejrutin para dy ditëve.

Fadi Akiki, përfaqësues i qeverisë në gjykatën ushtarake iu tha autoriteteve se ka marrë në pyetje më shumë se 18 zyrtarë të portit dhe individë të tjerë përgjegjës për ose involvimin e tyre në vendin ku ndodhi shpërthimi me rrezikshmëri të madhe.

“16 persona janë arrestuar si pjesë e hetimit”, tha Akiki.

Shpërthimi i fuqishëm në Bejrut ka marrë jetën e 137 personave deri më tani.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat