​Në Kinë, 19 raste të reja të koronavirusit

Azia

​Në Kinë, 19 raste të reja të koronavirusit

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 11:10
Foto ilustrim

Kina raportoi sot 19 raste të reja të koronavirusit, që është më pak se një ditë më parë, kur kishte 25 raste të infeksionit.

Nga të infektuarit e ri, 11 raste janë importuar, ndërsa ka pasur 16 një ditë më parë, raporton Reuters.

Kina raportoi gjithashtu 20 raste asimptomatike të COVID-19, të njëjtin numër si një ditë më parë.

Në Kinë, 84.756 raste të koronavirusit janë konfirmuar që nga fillimi i pandemisë, dhe gjithsej 4,634 njerëz kanë vdekur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat