E sjellin në gjykatë me kostum mbrojtës, disa çaste më vonë dënohet me vdekje!

Azia

E sjellin në gjykatë me kostum mbrojtës, disa çaste më vonë dënohet me vdekje!

Nga: D.G. Më: 28 tetor 2020 Në ora: 08:08
Gjykimi i Lin Jiancinit në Kinë

Autoritetet kineze kanë dënuar me vdekje burrin Lin Jiancai për vrasjen e djalit dy vjeçar të të dashurës së tij. Gjatë gjykimit, u vërtetua se Lin e keqtrajtoi viktimën e tij për një kohë të gjatë dhe e vrau atë më 2019.

Sipas mediave kineze, vrasësi i fëmijës erdhi të martën në gjykatë në qytetin veriperëndimor të Xi'an nën mbrojtje të plotë për shkak të koronavirusit. Përveç maskës mbrojtëse, ai kishte veshur një kostum mbrojtës dhe syze.

Rindërtimi i ngjarjes zbuloi se Lin u transferua te e dashurën e tij Xu gjatë nëntorit 2018. Djali i saj dy vjeçar Tang Yuan gjithashtu jetonte me ta.

Idilazgjati deri në korrik 2019, kur Xu zbuloi se Lin vazhdimisht e ngacmonte dhe abuzonte psikologjikisht dhe fizikisht Tangun. Më 24 korrikun fatal, Lin erdhi nga puna nën ndikimin e alkoolit. Krejtësisht jashtë kontrollit, vrasësi i furishëm filloi të godiste të dashurën e tij dhe djalin e saj në kokë me një dërrasë për prerje. Në disa raste, ai e hodhi fëmijën e vogël në mur me tërë fuqinë e tij dhe e goditi vazhdimisht fort.

Image

Ai më pas e mbyti djalin në lavamanin e banjës dhe e përfundoi duke derdhur një sasi të madhe alkooli të fortë në fyt, dhe gjatë gjithë këtij episodi të tmerrshëm, nëna e Xusë gjithashtu pësoi dëmtime të rënda.

Lin u arrestua menjëherë pas incidentit dhe tani është shpallur fajtor në gjykatë dhe është dënuar me vdekje, përkatësisht "është privuar nga e drejta e tij politike për jetë".

Ende nuk dihet se kur do të ekzekutohet vendimi. Motivi është gjithashtu i panjohur, por autoritetet thonë se Lina u drejtua në këtë krim të frikshëm nga një "çështje e parëndësishme", pa zbuluar detaje, raporton Daily Mail.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat