Tërmet me madhësi 7.1 ballë tronditi detin midis Filipineve dhe Indonezisë

Azia

Tërmet me madhësi 7.1 ballë tronditi detin midis Filipineve dhe Indonezisë

Më: 21 janar 2021 Në ora: 15:02
Foto ilustrim

Një tërmet me madhësi 7.1 të shkallës Rihter u regjistrua në Indonezi.

Ai është regjistruar në një thellësi prej 120 kilometrash në pjesën e detit që i përket rajonit të Kepulauan Talaud në Indonezi.

Tërmeti është ndjerë gjithashtu edhe në Filipine, njofton European-Mediterranean Seismological Centre.

Epiqendra e tërmetit ishte 259 kilometra në juglindje të Matit në Filipine.

Ndryshe, nuk ka rrezik për një cunami dhe deri më tani nuk është regjistruar ndonjë incident.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat