Filipinet, vendi i 52-të që miraton përdorimin e vaksinës ruse Sputnik V

Azia

Filipinet, vendi i 52-të që miraton përdorimin e vaksinës ruse Sputnik V

Më: 19 mars 2021 Në ora: 09:20
Ilustrim

Filipinet kanë autorizuar vaksinën ruse Sputnik V kundër Covid-19 për përdorim urgjent.

Fondi rus i investimeve direkte (Rdif) ka konfirmuar lajmin duke  specifikuar se Filipinet janë vendi i 52-të që autorizon vaksinën e prodhuar në Rusi.

Filipinet kanë regjistruar deri më tani 640,984 raste me Covid dhe 12,887 viktima.

Ndërsa numri i të rikuperuarve ka shkuar në  561, 530.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat