Mbi 20 milionë raste me COVID-19 në Indi

Azia

Mbi 20 milionë raste me COVID-19 në Indi

Më: 4 maj 2021 Në ora: 07:33
Foto ilustrim

Numri i infeksioneve të reja me COVID-19 në Indi ka kaluar zyrtarisht 20 milionë, përkundër se qeveria thotë se shifrat po bien.

India thotë se infeksionet kanë rënë vazhdimisht që nga 30 prilli, kur regjistroi më shumë se 400,000 raste.

355,832 raste janë raportuar të martën.

Ekspertët thonë se numri i vdekjeve dhe infeksioneve është zvogëluar, transmeton Klan Kosova.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat