Tetë luanë në një kopsht zoologjik në Indi infektohen me koronavirus

Azia

Tetë luanë në një kopsht zoologjik në Indi infektohen me koronavirus

Më: 4 maj 2021 Në ora: 11:13
Foto ilustrim

Tetë luanë kanë rezultuar pozitivë me koronavirus në një kopsht zoologjik në Indi, dhe besohet se janë rastet e para të këtij lloji në vend.

Zyrtarët e kopshtit zoologjik raportuan se kishin vendosur që të testojnë luanët aziatikë për koronavirus pasi veterinarët kishin vërejtur se ata kanë simptoma duke përfshirë humbjen e apetit dhe kollin.

Katër meshkuj dhe katër femra luanë nga 12 sa janë në total janë infektuar.

Gjithashtu është njoftuar se luanët janë në gjendje të mirë shëndetësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat